fbpx

בואו נדבר על זה: מה בדיוק מכילה אבקת החלבון

צריכת אבקת חלבון

לשתף את הפוסט

אחת ולתמיד: על ערכים תזונתיים ואבקת חלבון – מה בדיוק יש בפנים


קהילת המתאמנים והספורטאים צורכת אבקת חלבון על בסיס קבוע, זאת כחלק אינטגרלי מתפריט תזונתי מוקפד המשתלב עם שגרת אימונים סדירה ורצון להגיע לתוצאות איכותיות. 

אלא שמעבר לנורמה התזונתית שהפכה לשגורה בקרב המתאמנים, רבים מהם מעוניינים (ובצדק) לדעת בטרם הם צורכים את האבקה מהם המרכיבים והערכים התזונתיים אשר נכללים בתוכה.

בדיוק לשם כך החלטנו אחת ולתמיד לעשות לכם קצת סדר בבלגאן. אז זה הזמן לעזוב את כל מה שאתם עושים ולהימנע מהסחות דעת. בואו נדבר על ערכים תזונתיים ואבקת חלבון – מה בדיוק יש בפנים …

אבקת חלבון – מה היא מספקת לגוף שלנו

המרכיב העיקרי והחשוב ביותר עבור צרכני אבקות החלבון, הוא כמובן החלבון. כדאי לדעת כי מנת הגשה ממוצעת כוללת כמות של 22-27 גרם, אם כי המספר המדויק משתנה ממוצר למוצר.

יתר על כן, אבקת חלבון איכותית תכיל לרוב חומצת אמינו מסוג גלוטמין, ובין 10-7 חומרים טבעיים נוספים.

מרכיב נוסף שחשוב לדבר עליו הוא כמובן הקלוריות. כאן יש להבחין בין אבקות החלבון השונות המוצעות בשוק, שכן קיים שוני בין האחת לשנייה. סקירת שוק אבקות החלבון בישראל מגלה כי במנת הגשה ישנו ערך קלורי שבין 170 ועד 340 קלוריות למנת הגשה, כמו גם סדר גודל שכ-8 גרם פחמימות לעומת 0 גרם שומן.

עוד תמצאו באבקת החלבון ויטמינים מסוגים שונים כמו: 12B, 6B, 5B, 3B ו-1B, יחד עם מינרלים, לרבות סידן, ברזל, מגנזיום, אבץ ואשלגן.

יצרנים שונים מוסיפים לפורמולות שלהם גם מגוון של רכיבי תזונה הקשורים לספורט, כולל לאבקות חלבון, כך שלעיתים הפורמולה מכילה גם חומרים שנחשבים לחוסמי ושורפי שומנים.

חשוב להבהיר כי אבקת חלבון היא מוצר טבעי לחלוטין, בדגש על תהליך ההכנה שלנו שהינו מבוקר ומתבצע תוך דגש על רמת ניקיון, וללא תוספות לא נחוצות שמקורן בתעשיית המזון, כמו חומרים מייצבים או משמרים.

כיצד לצרוך את אבקת החלבון 

רוב המתאמנים צורכים את אבקת החלבון כשהיא מהולה עם מים או חלב, כאשר לתמיסה הנוצרת לעיתים מתווספים רכיבי מזון שונים, כמו אגוזים, פירות יבשים, ממתיקים מלאכותיים ועוד. 

את האבקה מומלץ לצרוך מיד עם סיום פעילות גופנית, זאת לאור "חלון ההזדמנויות" האנבולי שנפתח, לפיו יוכל "ליהנות" המתאמן מכושר ספיגה מוגבר של מערכת השרירים בגופו לחלבון. ההמלצה על פי רוב התזונאים ומומחי הכושר היא להשתמש באבקת חלבון מבוססת מי גבינה, מהסיבה הפשוטה שאבקות אלו מעלות תוך זמן מהיר את ריכוז חומצות האמינו בגוף.

אז מה למדנו? אבקת חלבון היא מוצר אידיאלי עבור מתאמנים השואפים לקחת את עצמם צעד אחד קדימה. עם זאת, בטרם הצריכה כדאי להעמיק בערכים התזונתיים של המוצר על מנת לוודא כי הוא אכן תואם את השאיפות שלכם

פוסטים נוספים

עשירה בחומצות אמינו, ספיגה מהירה ואיכותית

אבקת חלבון whey concentrate של Emc2 הינה אבקת חלבון המכילה חלבון מסוג מי גבינה מרוכז בלבד, לספיגה במהירות האור. הפורמולה מספקת ערך ביולוגי גבוה במיוחד, בעלת פרופיל עשיר של חומצות אמינו הדרושות לגוף, ונספגת במהירות וביעילות בגוף.

החלבון באבקה זו נספג במהירות בגוף ולכן כדאי לצרוך אותה בסמוך לאימון ורצוי בשעות הבוקר.

Emc2 whey concentrate היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מרוכזת. היא מכילה יותר מ-80% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם כ-25.3 גרם חלבון. ספיגת החלבון בגוף מהירה במיוחד ולכן מומלץ לצרוך אותה בסמוך לאימון, על מנת להחזיר לגוף במהירות את החלבון שאיבד. 

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון מרוכז Emc2 מכילה 2.6 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להוסיף אותה לדגני הבוקר, או ליוגורט עם פירות ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

יותר פרוטאין, פחות פחמימות וסוכר

אבקת חלבון איזולט של Emc2 הינה אבקת חלבון מבודד על בסיס מי גבינה, להעלאת מסת שריר במהירות האור. הפורמולה פותחה במיוחד לספיגה מהירה, כך שהגוף שלך יקבל בחזרה את החלבון שאיבד, מיד לאחר האימון.

מרבית אבקות החלבון בשוק הן למעשה תרכיז ומכילות לכל היותר 80% פרוטאין, כאשר 20 האחוזים הנותרים מורכבים מפחמימות ושומנים.

Emc2 איזולט היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מבודדת. היא מכילה יותר מ-88% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם 26.7 גרם חלבון. כן, זה כמעט חלבון טהור. מה שהופך את הספיגה שלו למהירה במיוחד. כשאחוז הפרוטאין כל כך גבוה, הספיגה שלו במערכת העיכול קלה יותר, כך שהחלבון מגיע מהר יותר לשרירים שלך, ומעודד התאוששות מהירה שלהם.

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון של Emc2 מכילה 2.78 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

נטול לקטוז

אי סבילות ללקטוז? אל דאגה!

הודות לחלבון המבודד, אבקת חלבון Emc2 בטוחה לשימוש גם עבור הרגישים לסוכר החלב.

כמה בטוחה? בעוד כוס אחת של 200 מ"ל חלב מכילה כ-10 גרם לקטוז, מנה של 33 גרם אבקת חלבון Emc2 בשילוב מים מכילה פחות מ-0.6 גרם לקטוז.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להכין לביבות חלבון מעולות, וופלים, קאפקייקס ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

דילוג לתוכן