fbpx

טוב לדעת: כך תפיקו ערך תזונתי מביצה

ערך תזונתי מביצה

לשתף את הפוסט

הפקת ערך תזונתי מביצה  – כל מה שצריך לדעת!

ביצים נחשבות למקור טבעי ועשיר בחלבונים המסייע לבניית השרירים ותחזוקתם. כמה חלבון יש בביצה? כמה ביצים מחליפות שייק חלבון? בשאלות אלו ועוד נעסוק במאמר שלפניכם

נפתח בחידה – מה זה לבן מבחוץ, צהוב מבפנים ובעל ערכים תזונתיים החיוניים לגוף האדם? לא נלאה אתכם יותר מדי… אנחנו מתכוונים כמובן לביצה, אחד ממקורות המזון הטבעיים המספקים כמות משמעותית של חלבון, הן במסגרת הצריכה היומית של האדם הממוצע, והן עבור ספורטאים הצורכים אותה במינון מדויק כחלק משגרה תזונתית שנועדה להוביל אותם להישגים ותוצאות.

כבודן של הביצים במקומן מונח – הן עשירות בחלבונים הנספגים במהירות בגוף (כל ביצה מכילה בממוצע בין 6-8 גרם חלבון, בכפוף לגודל), הן מכילות מרכיבים תזונתיים חשובים, כמו ויטמינים, מינרלים, סידן, ברזל, אבץ, ניאצין וכולסטרול (300 מ"ג בממוצע), ובאותה נשימה דלות בשומן ובפחמימות.

ספורטאים רבים מתחבטים כאמור בשאלה כמה חלבון יש בביצה? כמה ביצים מחליפות שייק חלבון? אז אחרי שענינו על השאלה הראשונה, נעבור לחישוב מתמטיקה פשוט. בהנחה ובממוצע בכל ביצה רגילה יש 6 גרם חלבון, ובעוד מרבית המנות הממוצעות באבקות החלבון הקיימות בשוק כוללות בין 25-30 גרם חלבון, הרי שכל מנת שייק או חטיף חלבון אותם אנו צורכים השכם והערב, הינה שוות ערך לבין 4-5 ביצים.

חלבון הביצה – בעל ערך ביולוגי גבוה

אנו שומעים רבות על חלבון מי גבינה (WHEY) או חלבונים אחרים שמקורם בטבע, אולם מסיבה כזו או אחרת איננו נוטים לקבל עליהם מידע שוטף. 

אז הגיע הזמן להעניק לו את הכבוד הראוי, שכן חלבון הביצה טומן בחובו את כל חומצות האמינו החיוניות לגופנו, תורם בצורה משמעותית לתהליך סינתזת השריר (היווצרות ובניית השריר), זאת לאור העובדה כי הוא נספג בגוף בצורה מהירה ואיכותית. 

חלבון הביצה מסייע למעשה בפירוק תאי השריר, וניחן ביכולות שריפת שומן עודף ממנו, מהן הוא מצליח להפיק אנרגיה זמינה לטובת תהליך בניית השרירים מחדש.

כדאי לדעת כי ההמלצה הגורפת היא לצרוך ביצה שלמה אחת או שתיים ביום על מנת ליהנות מהחלבון המצוי בה בתצורתו הטבעית. עם זאת, אין כל הגבלה ביחס לכמות מנות תוספי החלבון המבוססים על חלבון הביצה.

כיום ניתן למצוא בקלות שפע חסר תקדים של אבקות חלבון ביצה במבחר טעמים ומרקמים מיוחדים. והכי חשוב, רובם אינם מכילים שומן, הם דלים בקלוריות ועתידים להעניק לכם את הספק החלבון הדרוש לכם. בנוסף, אבקת חלבון ביצה נמצאה כייעודית עבור אנשים המתמידים בתזונת פליאו, תזונה קטוגנית או בדיאטה דלת פחמימות.

אז רגע לפני שאתם רצים למכולת הסמוכה על מנת לרוקן את מדפי הביצים, אולי כדאי שתשקלו לרכוש תוסף מזון על בסיס חלבון ביצה, המכיל ריכוז גבוה של חלבון איכותי ושלם. סביר להניח שלא תצטערו על כך.

פוסטים נוספים

עשירה בחומצות אמינו, ספיגה מהירה ואיכותית

אבקת חלבון whey concentrate של Emc2 הינה אבקת חלבון המכילה חלבון מסוג מי גבינה מרוכז בלבד, לספיגה במהירות האור. הפורמולה מספקת ערך ביולוגי גבוה במיוחד, בעלת פרופיל עשיר של חומצות אמינו הדרושות לגוף, ונספגת במהירות וביעילות בגוף.

החלבון באבקה זו נספג במהירות בגוף ולכן כדאי לצרוך אותה בסמוך לאימון ורצוי בשעות הבוקר.

Emc2 whey concentrate היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מרוכזת. היא מכילה יותר מ-80% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם כ-25.3 גרם חלבון. ספיגת החלבון בגוף מהירה במיוחד ולכן מומלץ לצרוך אותה בסמוך לאימון, על מנת להחזיר לגוף במהירות את החלבון שאיבד. 

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון מרוכז Emc2 מכילה 2.6 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להוסיף אותה לדגני הבוקר, או ליוגורט עם פירות ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

יותר פרוטאין, פחות פחמימות וסוכר

אבקת חלבון איזולט של Emc2 הינה אבקת חלבון מבודד על בסיס מי גבינה, להעלאת מסת שריר במהירות האור. הפורמולה פותחה במיוחד לספיגה מהירה, כך שהגוף שלך יקבל בחזרה את החלבון שאיבד, מיד לאחר האימון.

מרבית אבקות החלבון בשוק הן למעשה תרכיז ומכילות לכל היותר 80% פרוטאין, כאשר 20 האחוזים הנותרים מורכבים מפחמימות ושומנים.

Emc2 איזולט היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מבודדת. היא מכילה יותר מ-88% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם 26.7 גרם חלבון. כן, זה כמעט חלבון טהור. מה שהופך את הספיגה שלו למהירה במיוחד. כשאחוז הפרוטאין כל כך גבוה, הספיגה שלו במערכת העיכול קלה יותר, כך שהחלבון מגיע מהר יותר לשרירים שלך, ומעודד התאוששות מהירה שלהם.

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון של Emc2 מכילה 2.78 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

נטול לקטוז

אי סבילות ללקטוז? אל דאגה!

הודות לחלבון המבודד, אבקת חלבון Emc2 בטוחה לשימוש גם עבור הרגישים לסוכר החלב.

כמה בטוחה? בעוד כוס אחת של 200 מ"ל חלב מכילה כ-10 גרם לקטוז, מנה של 33 גרם אבקת חלבון Emc2 בשילוב מים מכילה פחות מ-0.6 גרם לקטוז.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להכין לביבות חלבון מעולות, וופלים, קאפקייקס ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

דילוג לתוכן