fbpx

לגדול נכון – חשיבות אבקת חלבון לילדים

לגדול נכון – חשיבות אבקת חלבון לילדים

לשתף את הפוסט

אבקת חלבון לילדים – כל מה שצריך לדעת בנושא

סבורים כי אבקת חלבון הינה תוסף מזון חיוני בעיקר עבור שרירנים או ספורטאי עלית? טעות בידכם. צריכה מבוקרת של אבקת חלבון לילדים הינה בעלת חשיבות עליונה בהאצת תהליכי גדילה וחיזוק הגוף

הסטיגמה הרווחת בקרב לא מעט אנשים באוכלוסייה מקשרת בין אבקות חלבון למיניהם עם שרירנים וספורטאים רחבי גוף, כאלו שמפמפמים ללא הפסקה בחדר הכושר וצורכים חלבונים כיד המלך. 

עם כל הכבוד לשרירנים שביניכם ומבלי לפגוע בכבודם, הרי שחלבון הינו אבן יסוד חיונית לכל אדם באשר הוא, קל וחומר עבור ילדים ובני נוער, החל מהגיל הרך ועד לגיל ההתבגרות. הסיבה: החלבונים הינם בעלי חשיבות עליונה בהאצת תהליכי גדילה וחיזוק הגוף, שכן הם חומר הגלם הדרוש לבניית מערכת השרירים בגופם וכן כמקור אנרגיה הנדרש למגוון התהליכים הרחב המתרחשים בגופנו. 

ילדים כמובן אינם זקוקים לכמות חלבון בהשוואה למבוגרים, אך בהחלט נדרשים לצרוך חלבון על בסיס קבוע ובאיכות גבוהה כחלק אינטגרלי מהרגלי התזונה שלהם סך כמות החלבונים היומית הדרושה משתנה כאמור בהתאם לגיל (ההמלצה הגורפת ההכרחית עבור ילדים הינה 1.5 גרם חלבון לכל קילוגרם ממשקל גופם החל מגיל שנתיים; מגיל 12 לבנים ו-15 לבנות מומלץ לצרוך ק"ג אחד לכל משקל גוף עד לגיל 18). חשוב שלא לחצות את מכסת החלבונים המתוארת, שכן עודף חלבון עשוי להפוך לשומן ולגרום חלילה לילד להעלות במשקל יתר על המידה. 

ניתן לצרוך את החלבון דרך מקורות מזון טבעיים, כדוגמת: דגים, עוף, בשר בקר, ביצים, מוצרי חלב ועוד. עם זאת, במידה והילד אינו מצליח מסיבה כזו או אחרת לצרוך את כמות החלבון הדרושה, יש לחשוב על חלופות שיבטיחו כי ימשיך לצרוך חלבון על בסיס קבוע. זוהי הסיבה שמובילה בשנים האחרונות לעלייה משמעותית בפופולאריות של אבקות חלבון לילדים בכל טווח הגילים. 

אבקות חלבון לילדים – לא טרנד חולף 

ההחלטה לגבי צריכת אבקת חלבון לילדים הינה אינדיבידואלית וכפופה להחלטת ההורים. מומלץ שלא לבצע החלטות חפוזות, כך שלפני שאתם רוכשים לילדיכם אבקת חלבון, כדאי לערוך ייעוץ מקיף עם תזונאי או מאמן כושר מוסמך. אלו יוכלו לבחון בצורה מקצועית את מצבם הגופני של הילדים וכך להחליט האם שימוש באבקת חלבון הינו פתרון איכותי עבורם.

ראוי לציין כי המחקרים בנוגע לתזונת ילדים, בדגש על צריכת חלבונים והשפעתם על תהליכי גדילה בגילים הצעירים, נמצאים עדיין בחיתולים. יחד עם זאת, אם אתם שואפים להקנות לילדיכם את הערכים התזונתיים החשובים ולהנחיל בהם אורח חיים בריא כבר מגיל קטן, אין מנוס מצריכה של חלבון איכותי על תצורותיו השונות באופן קבוע. 

רוצים ללמוד עוד על אבקות חלבון? מוזמנים להיכנס לאתר 2EMC ולעיין בין מבחר אבקות חלבון איכותיות המותאמות גם לילדים ובני נוער.

פוסטים נוספים

עשירה בחומצות אמינו, ספיגה מהירה ואיכותית

אבקת חלבון whey concentrate של Emc2 הינה אבקת חלבון המכילה חלבון מסוג מי גבינה מרוכז בלבד, לספיגה במהירות האור. הפורמולה מספקת ערך ביולוגי גבוה במיוחד, בעלת פרופיל עשיר של חומצות אמינו הדרושות לגוף, ונספגת במהירות וביעילות בגוף.

החלבון באבקה זו נספג במהירות בגוף ולכן כדאי לצרוך אותה בסמוך לאימון ורצוי בשעות הבוקר.

Emc2 whey concentrate היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מרוכזת. היא מכילה יותר מ-80% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם כ-25.3 גרם חלבון. ספיגת החלבון בגוף מהירה במיוחד ולכן מומלץ לצרוך אותה בסמוך לאימון, על מנת להחזיר לגוף במהירות את החלבון שאיבד. 

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון מרוכז Emc2 מכילה 2.6 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להוסיף אותה לדגני הבוקר, או ליוגורט עם פירות ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

יותר פרוטאין, פחות פחמימות וסוכר

אבקת חלבון איזולט של Emc2 הינה אבקת חלבון מבודד על בסיס מי גבינה, להעלאת מסת שריר במהירות האור. הפורמולה פותחה במיוחד לספיגה מהירה, כך שהגוף שלך יקבל בחזרה את החלבון שאיבד, מיד לאחר האימון.

מרבית אבקות החלבון בשוק הן למעשה תרכיז ומכילות לכל היותר 80% פרוטאין, כאשר 20 האחוזים הנותרים מורכבים מפחמימות ושומנים.

Emc2 איזולט היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מבודדת. היא מכילה יותר מ-88% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם 26.7 גרם חלבון. כן, זה כמעט חלבון טהור. מה שהופך את הספיגה שלו למהירה במיוחד. כשאחוז הפרוטאין כל כך גבוה, הספיגה שלו במערכת העיכול קלה יותר, כך שהחלבון מגיע מהר יותר לשרירים שלך, ומעודד התאוששות מהירה שלהם.

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון של Emc2 מכילה 2.78 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

נטול לקטוז

אי סבילות ללקטוז? אל דאגה!

הודות לחלבון המבודד, אבקת חלבון Emc2 בטוחה לשימוש גם עבור הרגישים לסוכר החלב.

כמה בטוחה? בעוד כוס אחת של 200 מ"ל חלב מכילה כ-10 גרם לקטוז, מנה של 33 גרם אבקת חלבון Emc2 בשילוב מים מכילה פחות מ-0.6 גרם לקטוז.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להכין לביבות חלבון מעולות, וופלים, קאפקייקס ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

דילוג לתוכן