fbpx

אבקות חלבון – עד כמה הן באמת נפוצות?

אבקת חלבון ללא לקטוז

לשתף את הפוסט

אבקות חלבון – האם אפשר למצוא אותם בכל מקום?

אבקות חלבון הן מוצר מדף הכרחי ונחוץ לכל אדם העוסק בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת באופן תדיר וקבוע, וזאת לנוכח העובדה שהשימוש בהן מעודד תהליכי בנייה וצמיחה של התאים והרקמות ואף מסייע לגוף להתאושש ולהכין את עצמו לקראת האימון הבא. 

יחד עם זאת, עבור אילו מאיתנו אשר אינם מודעים לחשיבות הרבה הנלווית לצריכת חלבון באמצעות אבקות חלבון, מוצר זה "סובל" מסטיגמות שונות הנובעות בעיקר מחוסר ידע, כאשר חלק מהאנשים רואים באבקות החלבון כסוג של חומרים מסוכנים או תמריצים המיועדים לספורטאים בלבד. 

מה באמת חשוב לדעת על אבקות חלבון? 

אף על פי שישנם מספר רב של סוגי אבקות חלבון, רוב האבקות מיוצרות מ-100% חומרים טבעיים, בהתאם לתקנים מחמירים לאורך כל שלבי הייצור, כאשר אבקות החלבון האיכותיות יותר פותחו בהתאם לפורמולות ייחודיות אשר נועדו להביא למיצוי רכיביהן בכל הנוגע לאופן ספיגת החלבון בגוף.

חשוב לציין שאבקות חלבון איכותיות מכילות יותר פרוטאין והן אינן מכילות חומרים מיותרים כגון פחמימות ושומנים למיניהם.

עובדה נוספת שחשוב לדעת על אבקות חלבון היא שהשימוש בהן איננו גורם לתופעות לוואי.

יחד עם כל אלו, כאשר בוחרים אבקת חלבון חשוב ומומלץ להתייחס לרכיבי המוצר ולכך שהוא יוצר תחת תקנים של גופים רשמיים. 

הפופולאריות בצריכת אבקות חלבון – ממה היא נובעת? 

במהלך השנים האחרונות חל גידול משמעותי בהיקף המכירות של אבקות חלבון בישראל, וזאת לנוכח העובדה שיותר ויותר ישראלים עוסקים כיום בפעילויות ספורטיביות כאלו ואחרות.

עד לפני מספר שנים, צריכת אבקות חלבון הייתה נחלתם של ה-בודי בילדרים ומאמני חדרי הכושר, כאשר במהלך השנים האחרונות גם אנשים העוסקים בפעילויות כגון: ריצה, הליכה מהירה, רכיבה על אופניים ושחייה, גילו את היעילות הנלווית לצריכת חלבון והיתרונות הבריאותיים שבדבר. 

יחד עם זאת, חשוב לציין שמינון הצריכה של חלבון באמצעות אבקות חלבון מומלץ שייעשה באופן אינדיווידואלי לכל מתאמן ומתאמנת וזאת בהתאם לסוג הפעילות אותה הוא מקיים ותדירותה, משקל ומבנה גופו, רמת התפקוד של מערכות העיכול וחילוף החומרים בגופו.  

EMC2 – אבקת חלבון שכל ספורטאי מקצועי או חובב חייב להכיר 

מבין כל סוגי אבקות החלבון המשווקות כיום, אבקת חלבון EMC2  היא המומלצת ביותר וזאת לנוכח העובדה שהיא מכילה 88% של חלבון מזקוק המיוצר על בסיס מי גבינה.

אבקת חלבון זו פותחה בהתאם לפורמולה ייחודית המאפשרת ספיגה מהירה של החלבון בגוף, ובכך למעשה, היא מסייעת גם להעלאת מסת השריר וגם לחיזוק התאים והרקמות. 

הכמות הגדולה יחסית של חלבון מזוקק על בסיס מי גבינה מבטיח לכם כ-26 גרם חלבון בכל 30 גרם אבקה הנספג במהירות גבוהה יותר בגוף בהשוואה לחלבון מאבקות חלבון בהן אחוז הפרוטאין הוא 80 או נמוך מכך. 

למידע נוסף על היתרונות של אבקת חלבון EMC2  לחצו כאן

פוסטים נוספים

עשירה בחומצות אמינו, ספיגה מהירה ואיכותית

אבקת חלבון whey concentrate של Emc2 הינה אבקת חלבון המכילה חלבון מסוג מי גבינה מרוכז בלבד, לספיגה במהירות האור. הפורמולה מספקת ערך ביולוגי גבוה במיוחד, בעלת פרופיל עשיר של חומצות אמינו הדרושות לגוף, ונספגת במהירות וביעילות בגוף.

החלבון באבקה זו נספג במהירות בגוף ולכן כדאי לצרוך אותה בסמוך לאימון ורצוי בשעות הבוקר.

Emc2 whey concentrate היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מרוכזת. היא מכילה יותר מ-80% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם כ-25.3 גרם חלבון. ספיגת החלבון בגוף מהירה במיוחד ולכן מומלץ לצרוך אותה בסמוך לאימון, על מנת להחזיר לגוף במהירות את החלבון שאיבד. 

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון מרוכז Emc2 מכילה 2.6 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להוסיף אותה לדגני הבוקר, או ליוגורט עם פירות ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

יותר פרוטאין, פחות פחמימות וסוכר

אבקת חלבון איזולט של Emc2 הינה אבקת חלבון מבודד על בסיס מי גבינה, להעלאת מסת שריר במהירות האור. הפורמולה פותחה במיוחד לספיגה מהירה, כך שהגוף שלך יקבל בחזרה את החלבון שאיבד, מיד לאחר האימון.

מרבית אבקות החלבון בשוק הן למעשה תרכיז ומכילות לכל היותר 80% פרוטאין, כאשר 20 האחוזים הנותרים מורכבים מפחמימות ושומנים.

Emc2 איזולט היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מבודדת. היא מכילה יותר מ-88% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם 26.7 גרם חלבון. כן, זה כמעט חלבון טהור. מה שהופך את הספיגה שלו למהירה במיוחד. כשאחוז הפרוטאין כל כך גבוה, הספיגה שלו במערכת העיכול קלה יותר, כך שהחלבון מגיע מהר יותר לשרירים שלך, ומעודד התאוששות מהירה שלהם.

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון של Emc2 מכילה 2.78 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

נטול לקטוז

אי סבילות ללקטוז? אל דאגה!

הודות לחלבון המבודד, אבקת חלבון Emc2 בטוחה לשימוש גם עבור הרגישים לסוכר החלב.

כמה בטוחה? בעוד כוס אחת של 200 מ"ל חלב מכילה כ-10 גרם לקטוז, מנה של 33 גרם אבקת חלבון Emc2 בשילוב מים מכילה פחות מ-0.6 גרם לקטוז.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להכין לביבות חלבון מעולות, וופלים, קאפקייקס ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

דילוג לתוכן