fbpx

אבקת חלבון לנשים בהריון – האם היא מומלצת?

אבקת חלבון לנשים בהריון

לשתף את הפוסט

יעידו על כך המון נשים, כי תקופת ההיריון היא התקופה המרגשת והמעצימה ביותר בחיים! באופן טבעי, בתקופה זו, נשים רבות מטפחות מודעות גבוהה יותר לאורח חיים בריא – כזה הנשען על פעילות גופנית ותזונה נכונה. מכאן, שנשים פעילות גופנית שצרכו בחופשיות אבקות חלבון איכותיות, תוהות לעצמן האם צריכתן של אלו אפשרית גם לאורך תשעת חודשי ההיריון.

נשים הריוניות יקרות, רגע לפני שאתן משקשקות לעצמכן שייק נוסף, אנו שמחים לשתף אתכן במידע שערכו רב: האם מומלץ להמשיך לספק לגוף חלבון באמצעות אבקות? 

דבר אחד בטוח: חלבון מומלץ וחיוני גם בתקופת ההיריון

רגע לפני שאנחנו מעמיקים בנושא של אבקת חלבון לנשים בהריון, נדגיש כי חלבון המצוי במזונות מהטבע ומהחי, מומלץ לנשים בהיריון (כמובן שבהתאם להגבלות והמזונות מהם יש להימנע). 

לא רק שהחלבון מומלץ, אלא שבתקופת ההיריון יש להגדיל את כמות החלבון היומית. התפתחותו התקינה של העובר מותנית כידוע בהמון דברים, ביניהם איכות התזונה. מכאן, שיש להעניק חשיבות אדירה לאספקת חלבון איכותי ובכמות מומלצת.

אבקת חלבון לנשים בהריון – לצרוך או להימנע?

אבקות החלבון הפכו את אספקת החלבון לגוף לחוויה: הן לא דורשת בזמן הכנה, ניתן לצרוך אותן בכל מקום (כן, גם בדרכים) והן חוסכות את ההתעסקות המתישה והבלתי פוסקת בשאלות: "מה אוכל היום ואיך אספק לגוף חלבון?". עם זאת, כשזה מגיע לנשים בהיריון, מומלץ לזנוח לתקופה זו את האבקות לטובת חלבונים המצויים בקטניות, בשרים, דגים, גבינות, קטנים וביצים מ-2 סיבות:

 • הזנת הגוף בוויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים המצויים במזונות אלו
 • נשים בהיריון מקפידות על תזונה נכונה ומאוזנת, בדגש על הימנעות ממרכיבים שונים. אבקות החלבון שלנו אמנם אינן מכילות סוכר, אך כן ממתיק מלאכותי שמומלץ שלא לצרוך בתקופת ההיריון. 

"אני שותה שייק חלבון אחד ביום. גם כמות קטנה כזו של אבקה אינה מומלצת?"

כאמור, ישנן נשים שאבקות וחטיפי החלבון היו חלק בלתי נפרד מהתפריט המאוזן (!) והבריא שלהן. ויתור על אלו מצריך מהן היערכות מחודשת בכל נושא התזונה, אך בעיקר לוותר על אספקת חלבון טעימה, נוחה ומספקת. אנו לא יכולים לתת המלצות רפואיות-בריאותיות, אך בהחלט ממליצים להריוניות שבחבורה להתייעץ עם שני גורמים:

 • רופא המשפחה
 • תזונאית הספורט

אבקות החלבון שלנו נטולות סוכר וגלוטן, כך שיתכן וכמות קטנה מהן תאושר ע"י הגורמים המקצועיים. 

אבקת חלבון לנשים בהריון

"אילו מזונות עשירים בחלבון שיכולים להחליף את האבקות?"

אז אבקת חלבון לנשים בהריון אולי אין, אך מזונות עשירים בחלבון – יש בשפע! מאחר שאת צפויה לבנות לעצמך תפריט חדש המותאם לתקופת ההיריון, חשוב שתכירי את המזנות בהם כמות החלבון גבוהה במיוחד: 

 • דגים
 • עוף
 • בשר
 • גבינות
 • ביצים
 • אגוזים
 • שיבולת שועל ועוד…


אנו מאחלים לך תקופת היריון מעצימה ובריאה! לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי בנושא 
אבקת חלבון לנשים בהריון, את מוזמנת לפנות אלינו ונשמח לסייע – 03-5278104

פוסטים נוספים

עשירה בחומצות אמינו, ספיגה מהירה ואיכותית

אבקת חלבון whey concentrate של Emc2 הינה אבקת חלבון המכילה חלבון מסוג מי גבינה מרוכז בלבד, לספיגה במהירות האור. הפורמולה מספקת ערך ביולוגי גבוה במיוחד, בעלת פרופיל עשיר של חומצות אמינו הדרושות לגוף, ונספגת במהירות וביעילות בגוף.

החלבון באבקה זו נספג במהירות בגוף ולכן כדאי לצרוך אותה בסמוך לאימון ורצוי בשעות הבוקר.

Emc2 whey concentrate היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מרוכזת. היא מכילה יותר מ-80% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם כ-25.3 גרם חלבון. ספיגת החלבון בגוף מהירה במיוחד ולכן מומלץ לצרוך אותה בסמוך לאימון, על מנת להחזיר לגוף במהירות את החלבון שאיבד. 

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון מרוכז Emc2 מכילה 2.6 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להוסיף אותה לדגני הבוקר, או ליוגורט עם פירות ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

יותר פרוטאין, פחות פחמימות וסוכר

אבקת חלבון איזולט של Emc2 הינה אבקת חלבון מבודד על בסיס מי גבינה, להעלאת מסת שריר במהירות האור. הפורמולה פותחה במיוחד לספיגה מהירה, כך שהגוף שלך יקבל בחזרה את החלבון שאיבד, מיד לאחר האימון.

מרבית אבקות החלבון בשוק הן למעשה תרכיז ומכילות לכל היותר 80% פרוטאין, כאשר 20 האחוזים הנותרים מורכבים מפחמימות ושומנים.

Emc2 איזולט היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מבודדת. היא מכילה יותר מ-88% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם 26.7 גרם חלבון. כן, זה כמעט חלבון טהור. מה שהופך את הספיגה שלו למהירה במיוחד. כשאחוז הפרוטאין כל כך גבוה, הספיגה שלו במערכת העיכול קלה יותר, כך שהחלבון מגיע מהר יותר לשרירים שלך, ומעודד התאוששות מהירה שלהם.

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון של Emc2 מכילה 2.78 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

נטול לקטוז

אי סבילות ללקטוז? אל דאגה!

הודות לחלבון המבודד, אבקת חלבון Emc2 בטוחה לשימוש גם עבור הרגישים לסוכר החלב.

כמה בטוחה? בעוד כוס אחת של 200 מ"ל חלב מכילה כ-10 גרם לקטוז, מנה של 33 גרם אבקת חלבון Emc2 בשילוב מים מכילה פחות מ-0.6 גרם לקטוז.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להכין לביבות חלבון מעולות, וופלים, קאפקייקס ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

דילוג לתוכן