fbpx

10 מיתוסים ועובדות על אבקת חלבון

מיתוסים על אבקות חלבון

לשתף את הפוסט

10 מיתוסים על אבקות חלבון ועובדות שאתם חייבים להכיר

המודעות ההולכת וגוברת לתזונה בריאה ונכונה הפכה את החלבונים לחלק בלתי נפרד מהתפריט היומי של כל אילו מאיתנו המקפידים על תזונה נכונה, בין אם מדובר בספורטאים המקצועיים או החובבים שביבינו ובין אם מדובר באילו מאיתנו השומרים של גזרתם. כך או אחרת, בשנים האחרונות תוכלו למצוא יותר ויותר מוצרי חלבון וביניהם גם יותר סוגים שונים של אבקות חלבון. לפניכם, 10 מיתוסים על אבקות חלבון ועובדות שכדאי להכיר.

  1. צריכת חלבון משפרת את רמת הביצועים במהלך האימון – מדובר במיתוס לא ממש מדויק מכיוון שהחלבון אומנם בונה את השריר ומשקם קרעים קטנים הנוצרים בו במהלך האימון, אך הוא איננו משפר את רמת הביצועים שלכם במהלך האימון.
  2. צריכה של אבקת חלבון מיועדת רק לבודי בילדינג ורצי מרתון –  מיתוס מוטעה ומטעה, צריכת חלבון מומלצת ונחוצה לכל אדם העוסק באופן סדיר וקבוע בפעילות גופנית כזו או אחרת ואין זה משנה אם מדובר בפעילות גופנית מתונה או מאמצת. 
  3. את אבקת החלבון צורכים רק לאחר האימון – מיתוס לא ממש מדויק מכיוון שאת החלבון מומלץ לצרוך לאורך כל היום, לרבות, מנת חלבון לאחר אימון. 
  4. צריכת חלבון מומלצת בעיקר לפני השינה – מיתוס נפוץ שאין לגביו וודאות חד משמעית, כאשר מחקרים מהשנים האחרונות מעידים על כך שעניין היעילות של החלבון בשעות הערב המאוחרות מוטל בספק. 
  5. צריכת יתר של חלבון פוגעת בבריאות – מיתוס לא מדויק וזאת לנוכח העובדה שאנשים בריאים נדרשים לכמות גדולה על חלבון על מנת לגרום נזק לבריאותם. יחד עם זאת, צריכת החלבון צריכה להיעשות בהתאם למבנה הגוף, משקל הגוף ותפקודה של מערכת העיכול וחילוף חומרים. כמו כן, אנשים עם בעיות בתפקודי כליה מומלץ שיימנעו מצריכה מוגברת של חלבון. 
  6. ספורטאים פעילים המתאמנים בין שלוש לחמש פעמים בשבוע נדרשים לצריכה של 2 גרם חלבון לכל קילוגרם משקל גוף 
  7. כל  אדם במשקל של 75 קילוגרם, נדרש לצריכה של שלוש מנות חלבון ביום
  8. אבקת חלבון איכותית היא כזו המספקת לגוף כ-25 גרם חלבון בכל מנה של 30 גרם אבקה.
  9. אבקת חלבון איכותית מסייעת לתהליכי צמיחה וחידוש של התאים והרקמות ואף תורמת לתהליך ההתאוששות מהאימון 
  10. אבקת חלבון איכותית נספגת טוב ומהר יותר בגוף ובכך היא תורמת להעלאת מסת השריר 

מחפשים אחר אבקת חלבון איכותית?

אחרי שעשינו סדר לגבי מיתוסים על אבקות חלבון, זה הזמן להכיר את EMC2 – אבקת חלבון מומלצת המיוצרת על בסיס מי גבינה ומכילה יותר מ-88% של חלבון מזוקק. אבקת חלבן זו פותחה לצורך ספיגה מהירה של החלבון בגוף, כאשר כל מנה של 30 גרם אבקת חלבון תספק לגופכם כ-26 גרם חלבון.

רוצים לדעת יותר על היתרונות הנלווים לצריכת אבקת חלבון EMC2? לחצו כאן

פוסטים נוספים

עשירה בחומצות אמינו, ספיגה מהירה ואיכותית

אבקת חלבון whey concentrate של Emc2 הינה אבקת חלבון המכילה חלבון מסוג מי גבינה מרוכז בלבד, לספיגה במהירות האור. הפורמולה מספקת ערך ביולוגי גבוה במיוחד, בעלת פרופיל עשיר של חומצות אמינו הדרושות לגוף, ונספגת במהירות וביעילות בגוף.

החלבון באבקה זו נספג במהירות בגוף ולכן כדאי לצרוך אותה בסמוך לאימון ורצוי בשעות הבוקר.

Emc2 whey concentrate היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מרוכזת. היא מכילה יותר מ-80% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם כ-25.3 גרם חלבון. ספיגת החלבון בגוף מהירה במיוחד ולכן מומלץ לצרוך אותה בסמוך לאימון, על מנת להחזיר לגוף במהירות את החלבון שאיבד. 

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון מרוכז Emc2 מכילה 2.6 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להוסיף אותה לדגני הבוקר, או ליוגורט עם פירות ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

יותר פרוטאין, פחות פחמימות וסוכר

אבקת חלבון איזולט של Emc2 הינה אבקת חלבון מבודד על בסיס מי גבינה, להעלאת מסת שריר במהירות האור. הפורמולה פותחה במיוחד לספיגה מהירה, כך שהגוף שלך יקבל בחזרה את החלבון שאיבד, מיד לאחר האימון.

מרבית אבקות החלבון בשוק הן למעשה תרכיז ומכילות לכל היותר 80% פרוטאין, כאשר 20 האחוזים הנותרים מורכבים מפחמימות ושומנים.

Emc2 איזולט היא אבקת חלבון העשויה ממי גבינה מבודדת. היא מכילה יותר מ-88% חלבון מזוקק, ללא תוספות מיותרות. כך שבכל מנה מומלצת של 33 גרם אבקה, ישנם 26.7 גרם חלבון. כן, זה כמעט חלבון טהור. מה שהופך את הספיגה שלו למהירה במיוחד. כשאחוז הפרוטאין כל כך גבוה, הספיגה שלו במערכת העיכול קלה יותר, כך שהחלבון מגיע מהר יותר לשרירים שלך, ומעודד התאוששות מהירה שלהם.

ריכוז גבוה של לאוצין

על מנת שיתרחש תהליך אופטימלי של סינתזת חלבון בשרירים, נדרשת כמות לאוצין של 2-3 גרמים למנה אחת. סף זה של לאוצין מאפשר את הפעלת האנזים mTOR האחראי על בניית החלבונים בשריר. מנה אחת של אבקת חלבון של Emc2 מכילה 2.78 גרם לאוצין.

מעבר לבניית החלבון בשריר, ריכוז כזה גבוה של לאוצין, יוצר תגובה בשריר ולמעשה מלמד אותו לבנות את השריר בעצמו.

נטול לקטוז

אי סבילות ללקטוז? אל דאגה!

הודות לחלבון המבודד, אבקת חלבון Emc2 בטוחה לשימוש גם עבור הרגישים לסוכר החלב.

כמה בטוחה? בעוד כוס אחת של 200 מ"ל חלב מכילה כ-10 גרם לקטוז, מנה של 33 גרם אבקת חלבון Emc2 בשילוב מים מכילה פחות מ-0.6 גרם לקטוז.

עוד דברים מעולים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון של EMC2

אנחנו בEmc2 מאמינים שאפשר לעשות עם אבקות חלבון שלנו הרבה יותר משייקים.

אפשר לבשל איתה, לאפות איתה, להכין לביבות חלבון מעולות, וופלים, קאפקייקס ועוד מלא דברים טעימים!

בא לך לקבל קצת השראה? רעיונות טעימים לשימוש באבקות חלבון Emc2 מחכים לך בדף המתכונים שלנו.

יש לך מתכון טעים לחלוק איתנו? נשמח מאוד לשמוע!

דילוג לתוכן